"Aikido" hoofdtelefoonversterker
- Kwadjo
- [Kwadjo]
-
Onderwerp Auteur
Groet,
Robert
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Cees PA1DBA
- [Cees PA1DBA]
-
- Offline
- Cees
- Berichten: 2968
Verwonderlijk dat we nog steeds goed functionerende oren hebben,
speelde basgitaar eind jaren 70 in een punkband...
Cees- pa1dba
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Kwadjo
- [Kwadjo]
-
Onderwerp Auteur
Dat is zeker een interessante tip, bedankt.
Aan de randjes van deze draad: Misschien dat ik me bij het voelen van lage tonen wat heftigers voorstel dan de gemiddelde mens (maar natuurlijk niet dan jij als geluidstechnicus). Ik speelde als puber elektrische basgitaar in een Ska/Reggae band met 8 man (waaronder 2 blazers en een erg luide sologitarist). We oefenden toen een tijdje in een lokale kerk. Je kan je voorstellen dat door de enorme galm, in combinatie met nauwelijks boventonen van mijn basgitaar (ik was toen gek van dub van eind jaren 70; dat was ook de reden waarom ik basgitaar wilde leren spelen) ik nauwelijks kon horen wat ik speelde. En dat speelt erg beroerd. Oplossing: Met mijn rug tegen mijn basskast zitten (een enorme Carlsbro met 4 x 12 inch speakers, basreflex en met nog wat extra dekens er zelf in aangebracht; ik heb er spijt van dat ik die ergens in 1995 heb verkocht maar ik had het geld toen nodig). Veel preciezer horen/voelen wat je speelt dan zo, kan nauwelijks.
Met vriendelijke groet,
Robert
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Tonmeister Henk
- [Tonmeister Henk]
-
Kwadjo schreef : . Wat natuurlijk mist met een hoofdtelefoon, is het ook (enigszins) voelen van de lage tonen. Beide manieren van luisteren hebben voor mij elk hun charme.[/quote
Dan wordt het misschien tijd om te zoeken naar een betere koptelefoon . In de tijd dat ik nog fulltime van de opnames rond kon komen heb ik na een uitgebreide test van meer dan 20 betere koptelefoons, weliswaar met fl 500 korting, een Grado RS 1 aangeschaft, ook nog een leuke afschrijvings post . Ik heb er nooit een stuiver spijt van gehad . Zijn zo nu en dan voor rond de €400 tweedehands te scoren , vette aanrader !
Jouw Aikido versterker heeft mij er toe aangezet om mijn project met 6AS7's weer nieuw leven in te blazen .
Groet , Henk
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
- Kwadjo
- [Kwadjo]
-
Onderwerp Auteur
Opnames uit de begintijd van stereo, toen men sommige instrumenten nog vol links of rechts in het geluidsbeeld mengde (bijvoorbeeld "Revolver", mijn favoriete album van The Beatles), vind ik niet om aan te horen met een hoofdtelefoon, maar opnames met een mooi stereobeeld luister ik zo ook graag. Wat natuurlijk mist met een hoofdtelefoon, is het ook (enigszins) voelen van de lage tonen. Beide manieren van luisteren hebben voor mij elk hun charme.
Groet,
Robert
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.
Gefeliciteerd.
Ik ben geen voorstander van koptelefoons maar het is een fraai project!
Groet
RenéR
Vriendelijke groet, RenéR
Als je naald maar goed is
Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.